در حال بارگیری...
خرید باغ ویلا
29 نوامبر

نکاتی که قبل از خرید باغ ویلا باید بدانید

همیشه داشتن مکانی چون باغ ویلا برای سپری کردن اوقات استراحت و تفریح و دور شدن از فضای پر مشغله شهر و رسیدن به آرامش آرزوی هر شخصی است تا در کنار خانواده بهترین اوقات را سپری کند و اما قبل از خرید هر باغ ویلایی نکاتی را باید مد نظر قرار داد که شما را به هر آنچه که در سر دارید نزدیک‌تر می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید گزینه‌ای را انتخاب کنید تا از هر لحاظی ایده آل سلیقه شما باشد. امروزه افراد بسیاری طبق آمار به دست آمده به دنبال خرید باغ ویلا بوده‌اند.
ما در اینجا هستیم تا شما را با چند نکته کلیدی آشنا کنیم.

حریم خصوصی

در اینجا داشتن فضایی بزرگ و سرسبز که شما و خانوادتان و نزدیکانتان آزاده و با خیال راحت در فضایی امن به دور از شلوغی و همهمه بدون این که خبری از همسایه‌ها و افراد غریبه باشد گزینه عالی است تا بتوانید ساعات خوشی را سپری کنید و مستلزم آن نباشد تا فضا را با دیگران تقسیم کنید.

باغ ویلا

هوای پاک

هوای آلوده شهرها مخصوصا کلان شهر‌ها باعث ایجاد مشکلات بسیاری است که امروزه همه افراد را درگیر خود کرده. بنابراین اکثر افراد با انتخاب باغ ویلاهای مناسب در حاشیه شهر‌ها جایی که تردد بسیار کمتر و نیز آلودگی هم به نسبت خیلی زیادی کمتر است کمی از این آلودگی کناره گرفته و ساعاتی را برای تفریح در آن سپری می‌کنند که قطعا هوای پاک‌تری را در دسترس خواهند داشت.
باغ ویلاها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا علاوه بر استشمام هوای پاک بتوانید با وجود گیاهان سرسبز فضای سبزی را برای خود فراهم کنید که قطعا در ایجاد هوای پاک قطعا بی تاثیر نیست.

سرمایه گذاری مطمئن

قطعا امروزه سرمایه گذاری در خرید باغ ویلا کاری دور از عقل نیست که هر شخصی می‌تواند انجام دهد و بهترین مزیتی که دارد این است که می‌توانید از امکانات فوق العاده آن استفاده کنید. همچنین ارزش زمین و باغ پس از گذشت چند سال افزایش می‌یابد.
و اما نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد:

آنچه می‌خواهید را از قبل مشخص کنید

شما ابتدا می‌توانی قبل از شروع به خرید باغ لیستی از ویژگی‌های مد نظرتان را در ذهن داشته باشید تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید و راحت‌تر تصمیم گیری کنید. این لیست می‌تواند، مقدار مساحت باغ، میزان نورگیری، تعداد اتاق‌ها، وجود امکاناتی شامل استخر و یا حتی بسته به نظر بعضی افراد زمین بازی را شامل می‌شود. حتی گاهی در بعضی از موارد افراد باید متراژ زمین و خوش ایعاد بودن آن را نیز در نظر بگیرند. این در مواردی است که فرد خود می‌خواهد اقدام به ساخت آن کند که در اینجا شرایط زمین متریال‌های قابل استفاده، حتی استفاده این که چه نوع گیاهانی را بسته به شرایط جوی باید انتخاب کند نیز حائز اهمیت است. مزیت دیگر این کار این است که تقریبی هزینه‌هایی که می‌خواهید صرف ساخت گنبد را می‌توانید به دست آورید.

ویلا

بررسی منطقه

یک خریدار وظیفه دارد قبل از این که اقدام به خرید کند منطقه ویلا را بررسی نماید. برای مثال ویلاهایی که در حاشیه رودخانه‌ها قرار دارند بیشتر در معرض سیل و آبگرفتگی هستند مخصوصا در پاییز و زمستان، پس باید ویلاهایی را انتخاب کرد که ارتفاع لازم از سطح زمین را داشته باشد. البته شرایط آب و هوایی تنها نباید مورد بررسی قرار گیرد که حتی رشد اقتصادی زمین‌ها و ویلاهای آن منطقه را نیز باید در نظر گرفت. زیرا اکثر خریداران باغ ویلا و یا حتی زمین برای ساخت باغ ویلا علاوه بر سرپناهی برای اوقات فراغتشان بلکه برای سرمایه گذاری آینده نیز به آن نگاه می‌کنند. که افراد می‌توانند با گشتی در آن منطقه با در نظر گرفتن چه نوع ویلاهایی در آن منطقه ساخته می‌شوند و حتی از نظر امنیتی چطور است می‌توانند از شرایط کنونی آن منطقه اطلاعاتی را کسب نمایند.
یکی دیگر از عواملی که در خرید باغ ویلا حائز اهمیت است نوع دسترسی آن به جریان‌های اصلی شهر است که در اینجا هر چه دسترسی آسان تر باشد امکان رشد اقتصادی آن نیز قطعا بیشتر خواهد بود.

بودجه را معنی کنید

بعد از این که انتظارات و نیاز های شما مشخص شد وقت آن است تا در مورد هزینه آن تاملی کنید. هزینه مالی که حاظرید برای رسیدن  به آن ویلای مدنظرتان پرداخت کنید. که در این جا باید در نظر داشته باشید در کنار هزینه‌ای که برای خرید می پردازید هزینه دیگری هم در پی دارد که آن را نیز باید در مصاحبات خود بیاورید. (هزینه‌های اداری، ثبت سند و….) به غیر از این هزینه‌ها مواردی دیگر هم هست که بستگی به سلیقه و نظر شما دارد. هزینه‌هایی اعم از بازسازی آشپزخانه، رنگ آمیزی دیوارها، نگهداری از استخر و…..که باید برای آن‌ها برنامه ریزی کرده باشید و یک برآورد هزینه را در نظر بگیرید.

از اینترنت کمک بگیرید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی خوشبختانه با استفاده از اینترنت این امکان را دارید که برای صرفه جویی در وقت ملک و منطقه مورد نظر خود را پیدا کنید. در این جا سایت مشاوران املاک در خرید و فروش باغ ویلا هستند که اطلاعاتی از آن چه شما در سر دارید را در اختیارتان بگذارند. اطلاعاتی از قبیل موقعیت مکانی، متراژ و قیمت حدودی و همچنین امکانات اما این پایان کار نیست و شما باید تمامی ویلاها که نزدیک به سلیقه شما بوده است را از نزدیک ببینید و هر کدام را ارزیابی کنید.

باغ ویلا

خرید در نگاه اول

اغلب کسانی که به دنبال خرید باغ ویلا هستند، به دنبال آرامش و احساس راحتی هستند تا بتوانند اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری کنند و اما حسی که در نگاه اول نسبت به یک ویلا در شما ایجاد می‌شود مهم است زیرا ویلاهایی که به نظر و سلیقه شما هم خوانی داشته باشد در اولین نگاه باعث جلب رضایت شما می‌شود. که البته نباید بر روی عیوبی که امکان دارد داشته باشد ببندید. در این جا شاید شما چند ویلا را در یک روز ببینید اما برای خرید عجله نکنید. زمانی که تصمیم به خرید یکی از آن‌ها گرفتید چند بار برای بازدید دقیق از ویلای مورد نظر بروید تا بتوانید تمامی جوانب را مورد بررسی قرار دهید و حتی عیوبی که در لحظه اول خود را نشان نمی‌دهد را نیز مد نظر داشته باشید.

باغ ویلا بدون سند نخرید

امروزه با زیاد شدن کلاهبردارانی که در این زمینه‌ها هم اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. باید اطلاع دقیقی از باغ ویلا مورد نظر به دست آورید تا دچار دام این گونه شیادان نشوید. حتی نبود سند مخصوصا برای ملک‌های نوساز دلیل این باشد که سازنده مبلغی را به شهرداری بدهکار است و مستلزم تسویه حساب است و هنوز نتوانسته تسویه حساب کند و تاییدیه‌هایی مانند پایان کار را بگیرد که البته این مورد بیشتر در مورد املاک نوساز است، که اگر حداقل 2 سال از ساخت آن گذشته باشد احتمال کمتری است که این اتفاق رخ دهد.
و اما در آخر در هنگام خرید ملک باید آینده را نیز در نظر گرفت و نیازهایی که شاید در آینده به وجود بیاید برای مثال  نیاز به منابع آب در صورتی که منطقه در محلی واقع باشد که با کم آبی روبروست و یا فضای باغ در صورت اضافه کردن آلمانی که شاید بعد مدنظرتان قرار گیرد.

گروه کوبیسم در این زمینه خالق رویای شماست.

دیدگاه خود را بنویسید